Грузиски бек во Работник - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Грузиски бек во Работник

Грузиски бек во Работник

Ракометниот суперлигаш Работник потпиша договор до крајот на сезоната со 31-годишниот Рати Мсквилидѕе, кој настапува на позицијата десен бек. Мсквилидѕе е репрезентативец на Грузија, а пред да дојде во Македонија, настапивал тимови од Србија, Турција, Исланд, Иран.

Своето деби за битолскиот тим ќе го има на првенствениот дуел против Прилеп, в сабота. Работник се наоѓаа на втората позиција со два бода помалку од лидерот Пелистер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.