Хајдук се засилува со португалската легенда Хуго Алмеида!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Хајдук се засилува со португалската легенда Хуго Алмеида!?

Хајдук се засилува со португалската легенда Хуго Алмеида!?

Прославениот португалски фудбалер Хуго Алмеида би можел да го засили Хајдук за новата сезона.

33-годишниот Алмеида е пред излезна врата од грчкиот АЕК па се наведува дека раководството на Хајдук веќе активирало преговори да го донесе во своите редови. Најдобриот стрелец на сплитските „бели“ Футач поради повреда ќе биде шест месеци надвор од терените, па токму поради тоа желбата е да го замени искусниот Алмеида.

Алмеида во својата кариера има одиграно 57 натпревари за Португалија постигнувајќи и 19 гола. Има настапувано за Вердер, Хановер, Кубан, Чезена, Бешикташ, Порто, Боависта и Леирија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.