Хансен: Ќе играме без притисок..., знаеме дека и Вардар силно посакува триумф! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Хансен: Ќе играме без притисок…, знаеме дека и Вардар силно посакува триумф!

Хансен: Ќе играме без притисок…, знаеме дека и Вардар силно посакува триумф!

Голманот на Розенборг, Андре Хансен потенцираше дека дошле во Скопје по победа на мечот против Вардар за крај на натпреварите во Лигата на Европа.

Хансен вели дека добро се запознаени и со желбата на Вардар да дојде до првите бодови во Европа, но нивна мала предност ќе биде фактот дека ќе играат без некој голем притисок.

„Ние главната цел за сезонава ја постигнавме со освојувањето на шампионската титула во Розенборг. Сега со помал притисок пристигнавме во Скопје желни онака релаксирано да одиграме добар натпревар и со позитивен резултат да ја завршиме европската приказна. Мислам дека имаме сили да дојдеме до втората победа во групата, и покрај тоа што го почитуваме Вардар кој пред своите навивачи сигурно ќе игра фудбал за триумф“ – истакна Хансен на прес-конференцијата пред утрешниот натпревар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.