Хасани и Грнчаров суспендирани на два меча - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31
Коментари
21/08/2017 19:51
Фудбал
21/08/2017 18:52

Хасани и Грнчаров суспендирани на два меча

Хасани и Грнчаров суспендирани на два меча

Капитените на Вардар и на Шкендија, Бобан Грнчаров и Ферхан Хасани, добија казна од два натпревари неиграње по црвените картони што ги заработија на куп-дуелот меѓу Шкендија и Вардар што се одигра во Тетово. Ова значи дека тие нема да настапат за своите екипи на претстојните мечеви од 28.коло овој викенд, но и на дербито што ќе се игра в среда во Тетово. Ова секако ќе биде голем удар и за Вардар и за Шкендија, но доаѓа како епилог од меѓусебниот обид за физичка пресметка што го имаа во средата.

Организаторот на мечот Шкендија е предаден на Дисциплинска комисија и се очекува да биде одредена казна за неовластеното влегување на навивачи на теренот, кои се обидоа да ги нападнат фудбалерите на Вардар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.