Хави Мартинез на лето доаѓа во Реал Мадрид? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Хави Мартинез на лето доаѓа во Реал Мадрид?

Хави Мартинез на лето доаѓа во Реал Мадрид?

Шпанскиот интернационалец Хави Мартинез во летниот преоден рок би можел да го напушти Баерн Минхен и да се врати во Шпанија, но трансферот за него не би бил воопшто разочарувачки. Доколку најавите од Германија се остварат, тој би можел да го облече дресот на Реал Мадрид.

Баскиецот оваа сезона конечно е здрав и активно е вклучен во натпреварите на Баерн Минхен, но прецизните германски статистичари пресметаа дека поради повреди тој досега пропуштил дури 90 мечеви за баварскиот тим. За „кралскиот клуб“, Хави Мартинез би бил добар избор, со оглед дека освен како стопер тој може одлично да ја пополни и празнината како последен играч за врска.

Баерн Минхен е подготвен да му го понуди шпанскиот интернационалец на Реал Мадрид, но сигурно дека сумата ќе биде помала од 40 милиони евра, колку што Германците платија за негов ангажман од Атлетик Билбао.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.