Хоџсон две години на клупата на Кристал палас - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Хоџсон две години на клупата на Кристал палас

Хоџсон две години на клупата на Кристал палас

Поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон ќе го предводи тимот на Кристал палас во продолжението од оваа сезона, откако лондонскиот клуб го избрал токму англискиот стратег за наследник на Франк де Бур, кој доби отказ во текот на вчерашниот ден. Ова го потврди самиот Хоџсон, обелоденувајќи дека е на прагот на потпишување на двогодишен договор со Палас.

Се надевам дека се ќе биде потпишано во најскоро време. Договорот е на две години и ми дава шанса да се вратам во Премиер-лигата, и не само тоа туку и во клубот што многу го сакам“ – изјави Хоџсон за британските медиуми.

Искусниот стручњак ќе има тешка задача да обезбеди опстанок, откако Палас по првите четири кола остана на нула бодови, но и без ниту еден постигнат погодок. Тој ќе дебитира на клупата на лондонскиот клуб на домашниот натпревар со Саутемптон, по што во наредното коло ќе следи гостување на фаворитот Манчестер сити.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.