Хуанфран: Барселона не е само Меси - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43
Фудбал
10/12/2017 14:55

Хуанфран: Барселона не е само Меси

Хуанфран: Барселона не е само Меси

Атлетико Мадрид утре на домашен терен ја пречекува Барселона во Примера. Бекот на мадриѓани, Хуанфран е категоричен дека неговиот тим ќе мора да го даде максимумот ако сака победа.

Барселона во сите седум претходни кола запиша победа, но и Атлетико од друга стране е непоразен.

„Може да ги победиме, но мора да бидеме во најдоброто издание. Знаеме сите која е Барса. Меси прави разлика на терен, Иниеста се врати во вистинската форма. Мора да се бориме и веруваме во себе, и да делуваме како тим ако сакаме успех. Да бидеме искрени, Барселона не е само Меси, тие се екипа со многу ѕвезди кои сакаат да победуваат на секој меч“ – вели Хуанфран.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.