И делегатот на УЕФА попушти: „Комити“ го „запалија“ Филип Втори (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

И делегатот на УЕФА попушти: „Комити“ го „запалија“ Филип Втори (ФОТО)

И делегатот на УЕФА попушти: „Комити“ го „запалија“ Филип Втори (ФОТО)

Ретко се случува УЕФА на своите официјални натпреварување, посебно од највисок ранг, да дозволи навивачко присуство и употреба на пиротехнички материјали на официјалните тренинзи на екипите во европски ранг.

Меѓутоа делегатот на УЕФА на утрешниот натпревар меѓу Вардар и Зенит не можеше да премине преку огромната желба на најверните вардарови навивачи „Комитите“ да дадат поддршка за својот тим пред историскиот прв настап во Лигата на Европа…

Комити

Па, „Комитите“ вечерва на официјалниот тренинг на Вардар го „запалија“ нашиот најголем стадион… И тие запишаа историја, желни славјето да се продолжи и утре!

Комити 1

„Комитите“ денеска информираа дека предвидените билети за нив кои се за долните блокови од Западната трибина се комплетно распродадени. Останати се единствено билетите во редовна продажба…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.