И „пандевци“ потклекнаа дома - Прилепчани најдоа „лек“ за Струмица (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

И „пандевци“ потклекнаа дома – Прилепчани најдоа „лек“ за Струмица (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И „пандевци“ потклекнаа дома – Прилепчани најдоа „лек“ за Струмица (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По цела една година, Академија Пандев загуби на домашен терен во Струмица. Последен пат „пандевци“ на стадионот Младост во Струмица загубиле на 24. септември минатата година кога во второлигашката конкуренција загубија од Новаци со 1-2…

Сега, Академија Пандев загуби за првпат прволигашки натпревар пред своите навивачи… А, „лекот“ за Струмица го најде прилепска Победа. Прилепчани успеаја да го изненадат фаворитот пред натпреварот со погодокот на Мирослав Станиќ во 45. минута за триумф од 0-1.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.