И прв европски бод, и куче на терен, и „Комити“ во славенички фазон... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

И прв европски бод, и куче на терен, и „Комити“ во славенички фазон… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И прв европски бод, и куче на терен, и „Комити“ во славенички фазон… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар посакуваше со победа да го заврши својот дебитантски настап во Лигата на Европа, но стигна до реми (1-1) против норвешки Розенборг вечерва на „Филип Втори“.

Од последниот свој меч на европската сцена оваа сезона, за „вардарци“ ќе остане запаметен првиот бод освоен во Лигата на Европа, и покрај објективно бледото есенско издание во второто по квалитет европско клупско натпреварување… За европската фудбалска јавност, пак, сигурно ќе останат запаметени сцените со кучето на терен на најголемиот македонски стадион, но славеничкиот фазон на „Комити“ кои и на последниот европски натпревар продолжија со својата „фешта“ за пиротехничко одбележување на јубилејната 30-та година од своето формирање!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.