И селекторите се разиграа: Ревија на фудбалски легенди во Пробиштип (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

И селекторите се разиграа: Ревија на фудбалски легенди во Пробиштип (ФОТО)

И селекторите се разиграа: Ревија на фудбалски легенди во Пробиштип (ФОТО)

Бројни славни македонски фудбалски имиња вечерва беа дел од ревијалниот хуманитарен натпревар кој се одигра во Пробиштип меѓу селекциите на поранешни македонски репрезентативци од една страна и ветераните на поранешниот прволигаш ФК Рудар од Пробиштип.

Интензивна е желбата за промоцијата на фудбалската игра и во овој регион со отворена интенција за враќање на Рудар на старите патеки. Токму во таа насока, и селекторите на сениорската репрезентација Игор Ангеловски како и на младата селекција, Благоја Милевски се разиграа фудбал во составот на ветераните на Македонија во кој се најдоа и Саша Ќириќ, Жанко Савов, Горан Георгиевски… Ревијата беше збогатена и со присуство на вардаровата легенда, Кочо Димитровски, но и поранешните македонски репрезентативци Горан Станковски, Ванче Трајчов, Ивица Глигоровски…

Probistip 3
Probistip 4
revijalen 2
probistip
foto
probistip 2
Probistip 5
revijalen mec vo Probistip

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.