И во Торино македонска еуфорија - тече низата без пораз на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

И во Торино македонска еуфорија – тече низата без пораз на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И во Торино македонска еуфорија – тече низата без пораз на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Торино, Италија

Никола Ѓуровски

Македонската репрезентација ја продолжува низата без пораз од три едноподруго средби во финишот од квалификациите за СП 2018.

И покрај тоа што можеби резултатски околу пласманот на табелата ништо многу не значи, Македонија освои бод на „Олимпико“ во Торино како мотив повеќе за се што треба да следи за македонскиот репрезентативен фудбал… Репрезентативците им понудија и нескриена радост на околу 1.000 Македонци, главно наши иселеници од северна Италија, кои дојдоа во Торино да дадат поддршка за Пандев и момците на Игор Ангеловски…

Makedonija radost 2
Makedonci vo Torino 2
Italija - Makedonija 7
Italija - Makedonija 6
Italija - Makedonija 5
Kjelini radost
Italija - Makedonija
Italija - Makedonija 4
Italija - Makedonija 3
Trajkovski radost 2
Italija - Makedonija 2
makedonci vo torino
bufon so mkd
Makedonija radost

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.