И „волчицата“ го гризна Беневенто - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

И „волчицата“ го гризна Беневенто

И „волчицата“ го гризна Беневенто

На Беневенто очигледно, според квалитетите на тимот, и не му е местото во Серија А. Тоа го искористи и Рома која лесно дојде до очекуван триумф на гости (0-4) против новиот член на елитата.

Един Џеко го отвори резултатот во 22.минута, а Лусиони си постигна автогол во 35.минута, па „волчицата“ обезбеди сигурно водство. Во вториот дел настаните како да се повторија. Џеко исто така беше стрелец, а Беневенто уште еднаш си постигна автогол, овојпат несреќен беше Венути.All Goals & Highlights HD – Benevento 0-4 AS… by FoxSportsEN

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.