Ибрахимовиќ во „аут“ до крајот на сезоната - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31
Коментари
21/08/2017 19:51
Фудбал
21/08/2017 18:52

Ибрахимовиќ во „аут“ до крајот на сезоната

Ибрахимовиќ во „аут“ до крајот на сезоната

Непријатни вести за Манчестер јунајтед и менаџерот Жозе Мурињо. Шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ ќе паузира до крајот на сезоната откако ги повреди лигаментите на коленото на синоќешниот четвртфинален меч од Лигата на Европа против Андерлехт. Тој незгодно доскокна по еден воздушен дуел, падна на теренот и потоа мора да ја напушти играта. Менаџерот Жозе Мурињо и по мечот истакна дека стравува за повредите на Ибрахимовиќ и на Рохо, а сега тоа и се потврдува.

Ибрахимовиќ ќе мора да замине и на дополнителни лекарски прегледи за да се утврди дали ќе мора да биде извршен и хируршки зафат над неговото колено. Доколку е така, тој ќе паузира долго од фудбалските терени.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.