Идиот на годината: Со дете во рака тргна да се тепа со фудбалерите на Лион - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Идиот на годината: Со дете во рака тргна да се тепа со фудбалерите на Лион

Идиот на годината: Со дете во рака тргна да се тепа со фудбалерите на Лион

Нервозни се фановите на Евертон поради очајната форма на нивните миленици, но тоа не е никакво оправдување за примитивното однесување на овој навивач, кој во едната рака го држеше својот син, а со другата замавна да го удри голманот на Лион на вечерашниот меч на „Гудисон парк“.

Дефанзивецот Ешли Вилијамс почна инцидент во кој се вклучија фудбалерите на двете екипи, но гостите беа шокирани откако еден навивач на Евертон, згора на тоа со дете во раце се обиде да се пресмета со голманот Лопез.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.