Игрите може да започнат - Европските гиганти подготвени за новата сезона во Евролигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Игрите може да започнат – Европските гиганти подготвени за новата сезона во Евролигата

Игрите може да започнат – Европските гиганти подготвени за новата сезона во Евролигата

Сцената е подготвена, претставата може да започне – Ѕвездите на Евролигата испеаја хип-хоп песна како најава дека за новата сезона во најелитното клупско натпреварување на стариот континент. Најдобрите кошаркари од првенството се собраа на едно место за музичкиот сингл, „Game on“.

„Кралот“ Василис Спанулис, бранителот на титулата Луиџи Датоме, како и чудото од дете Лука Дончиќ, се само дел од елитниот „тим“ на кошаркари кои во голем стил го најавија почетокот на новата битка за европскиот трон.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.