Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник

Илија Темелковски е нов тренер на Еурофарм Работник

Битолскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Работник веднаш го назначи својот нов тренер по разделбата со Андон Бошковски. Клубот потпиша двеогодишен договор со Илија Темелковски, кој веднаш го презема кормилото на клубот.

„Со голема чест и задоволство ја информираме спортската јавност дека за нов тренер на РК Еурофарм Работник е назначен Илија Темелковски. Докажаниот ракометен тренер и поранешниот селектор на машката младинска и сениорска ракометна репрезентација, потпиша двогодишен договор со нашиот клуб. Предизвиците и зацртаните цели на екипата во оваа сезона се големи. Раководството на клубот смета дека со изборот на Илија Темелковски за прв тренер на екипата зацртаните предизвици и цели ќе се остварат во целост“, се вели во клупското соопштение на Еурофарм Работник.

Утрово клубот и Андон Бошковски постигнаа договор за спогодбен раскин на договорот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.