Има ли крај на малерите: Герет Бејл пак се повреди - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Има ли крај на малерите: Герет Бејл пак се повреди

Има ли крај на малерите: Герет Бејл пак се повреди

На малерите со повредите на Герет Бејл дефинитивно им нема крај откако Велшанецот повторно го очекува период надвор од терените, и тоа токму во моментите кога се очекуваше тој да му се врати на располагање на Зинедин Зидан.

Бејл се наоѓаше во завршната фаза од рехабилитациската програма и прогнозите велеа дека дека треба биде „фит“ за градското дерби со Атлетико Мадрид наредниот викенд, но „кралевите“ попладнево преку клупско соопштение обелоденија дека нивниот најскап фудбалер повторно ќе паузира од терените.

Нашиот фудбалер Герет Бејл се пожали на болка во левата нога на крајот од тренингот одржан во четвртокот. По деталните прегледи беше утврдено дека станува збор за кинење на ткиво во мускулот на ногата“ – се вели во соопштението на Реал Мадрид.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.