ИН МЕМОРИАМ: Тренер на Тетекс починал на тренинг - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

ИН МЕМОРИАМ: Тренер на Тетекс починал на тренинг

ИН МЕМОРИАМ: Тренер на Тетекс починал на тренинг

Тажна вест пристигнува од Тетово. Денеска на тренинг на клубот починал фудбалскиот тренер Љубо Павловиќ (60). Тој е поранешен фудбалер и тренер на ФК Љуботен, а во последните 15 години работеше како тренер во пионерско-младинската школа на фудбалскиот клуб Тетекс.

Павловиќ денеска го одржал претпладневниот тренинг со своите фудбалери, а ненадејно починал држејќи го тренингот во попладневниот термин, на старото фудбалско игралиште во Тетово.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.