Интер го сака Ди Марија, Мендеш го „пакува“ со Пепе и ги праќа на „Меаца“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Интер го сака Ди Марија, Мендеш го „пакува“ со Пепе и ги праќа на „Меаца“

Интер го сака Ди Марија, Мендеш го „пакува“ со Пепе и ги праќа на „Меаца“

Интер е блиску до постигнување договор со крилото на ПСЖ, Анхел Ди Марија, за сума од 45 милиони евра, велат медиумите од Италија. Според информациите, аргентинскиот репрезентативец ќе пристигне на „Џузепе Меаца“ со помош на Пепе, кој наводно се согласил да ја продолжи кариерата во редовите на калчолигашот откако ќе му заврши договорот со Реал Мадрид.

Пепе и Ди Марија се под закрила на суперагентот Жорге Мендеш, човекот кој ги повлекува сите конци за овој трансфер да се реализира, па сака да ги донесе во пакет своите клиенти и повторно да соработуваат. Исто така, големо влијание за овој трансфер има и Хавиер Занети, легендата на „нероаѕурите“ и поранешен соиграч на Ди Марија во репрезентацијата на Аргентина.

ПСЖ го сака Иван Перишиќ, но Интер за неговите услуги бара најмалку 50 милиони евра, па можеби ќе пронајдат компромис и ќе договорат разменa за секој да го добие играчот што го посакува.

29-годишниот Аргентинец  сезонава во сите конкуренции постигна 14 гола и 15 асистенции на 41 натпревари, а неговиот тим по четири години на врвот на Франција го отстапи тронот на Монако.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.