Интер во јануари тргнува по Месут Озил - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Интер во јануари тргнува по Месут Озил

Интер во јануари тргнува по Месут Озил

Германскиот интернационалец Месут Озил одлучи дефинитивно да не го продолжува договорот со Арсенал, па јасно е дека ќе го напушти „Емирати“ по завршувањето на сезоната. Но, „топчиите“ ќе се обидат да го продадат уште во јануари, за да извлечат одредена сума за отштета, со оглед дека на лето ќе може да си замине како слободен агент.

Италијанскиот калчолигаш Интер е клубот што засега е најзаинтересиран за ангажман на Месут Озил во зимскиот преоден рок. Претседателот Ерик Тохир потврди за медиумите на Апенините дека Германецот е еден од фудбалерите кои се во фокусот на „нероаѕурите“ и ќе се обидат да го купат како една од желбите на тренерот Лучијано Спалети.

Интер оваа сезона има одличен старт во Серија А, па раководството сака дополнително да го засили тимот во јануари, со надеж дека ќе може да биде конкурентен за освојување на „скудетото“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.