Интер водеше, па се спасуваше од пораз во Торино - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

Интер водеше, па се спасуваше од пораз во Торино

Интер водеше, па се спасуваше од пораз во Торино

Интер одигра нерешено (2-2) на гостувањето против Торино во првиот натпревар од 29. коло во италијанската Серија А.

„Нераѕурите“ најпрво водеа на мечот со погодокот на Кондогбиа во 27. минута од средбата. Но, потоа Торино успеа да стигне до пресврт со головите на Баѕели во 33. минута и Аквах во 59. минута. На крајот, Интер сепак извлече барем реми со голот на Кандрева во 62. минута од натпреварот.Antonio Candreva Goal HD – Torino 2-2 Inter 18… by riqezi

По овој бод, Интер со 55 остана на петтата позиција на табелата, додека Торино со 40 бода е на 10. место.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.