Инцидент: Зовреа страстите кај „Сити парк бојс“, па брзо се смирија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Инцидент: Зовреа страстите кај „Сити парк бојс“, па брзо се смирија

Инцидент: Зовреа страстите кај „Сити парк бојс“, па брзо се смирија

Првото полувреме од дербито меѓу МЗТ Скопје и Работнички заврши со водство на МЗТ Скопје од 38-35, а иако на трибините има само членови на гостинската навивачка група „Сити парк бојс“, сепак дојде до мал инцидент кога дел од нив се обидоа да ја минат заштитната ограда и да се пресметаат со фановите кои минуваа крај нив.

За среќа, обезбедувањето и полицијата реагираа благовремено, не дојде до посериозен инцидент, па веднаш по земениот тајмаут од страна на Докузовски гостинските фанови продолжија со песни да ги бодрат своите миленици.

IMG_2054 IMG_2191 IMG_2195 IMG_2205 IMG_2212 IMG_2237

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.