„Истатовки“ со двојна круна, славеа и во Купот на Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

„Истатовки“ со двојна круна, славеа и во Купот на Македонија

„Истатовки“ со двојна круна, славеа и во Купот на Македонија

Тимот на ЖФК Истатов ја освои двојната круна во женската фудбалска конкуренција оваа сезона. По освојување на шампионатот, избраничките на Кирил Изов денеска славеа против ЖФК Тиверија со 4-2 во финалето на Купот на Македонија.

Финалниот дуел се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица, а „истатовки“ покажаа дека се подобра екипа и заслужно славеа триумф. Тие на полувремето имаа предност од 3-2, а во самиот финиш и го потврдија триумфот со четврти погодок.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.