Историска титула за Истатов: Шампионки на Македонија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Историска титула за Истатов: Шампионки на Македонија!

Историска титула за Истатов: Шампионки на Македонија!

ЖФК Истатов стигна до историска титула за себе и за својот град, Дојран, освојувајќи ја првата титула во историјата по триумфот во фудбалскиот шампионат во женска конкуренција.

Фудбалерките на Истатов и официјално го добија пехарот за освоеното првенство, сега подготвувајќи се ова лето за настап во квалификациите за Лигата на шампионите.

Во последното коло, тимот на селекторот Кирил Изов славеше со 3-2 против АС јунајтед, со погодоците на Петровски и Јаковска, која стрелаше во два наврати.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.