Ивановски и Соколовска победници на меморијалниот крос „Методи Веновски - Мето“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Ивановски и Соколовска победници на меморијалниот крос „Методи Веновски – Мето“

Ивановски и Соколовска победници на меморијалниот крос „Методи Веновски – Мето“

Дарио Ивановски во машка и Рената Соколовска во женска конкуренција се победници на традиционалниот меморијален крос „Методи Веновски – Мето“ кој викендов се одржа на кејот на реката Вардар, во чест на македонската атлетска тренерска легенда.

Во конкоуренција на околу 100 атлетичар(к)и, на главната машка трка која се трчаше на 3.000 метри, победи Ивановски убедливо пред Атанас Анчевски и Пепи Анакиев.

kros

Во женска конкуренција, на 2.000 метри, Рената Соколовска победи пред Адријана Поп Арсова и Весна Кираџиева.

kros metodi venovski

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.