Извонредната Пенезиќ со еден од најубавите голови на колото, но и меѓу „Трите ѕвезди“... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Извонредната Пенезиќ со еден од најубавите голови на колото, но и меѓу „Трите ѕвезди“… (видео)

Извонредната Пенезиќ со еден од најубавите голови на колото, но и меѓу „Трите ѕвезди“… (видео)

Ракометарките на ЖРК Вардар со триумфот над Ференцварош од 28-29 и натаму ја продолжија победничката низа во Лигата на шампионите.

До триумфот во Будимпешта беа предводени од Андреа Пенезиќ која средбата ја заврши со осум погодоци. Па, неизбежно ЕХФ ја смести меѓу „Трите ѕвезди“ на колото во Лигата на шампионите, а го има и четвртиот најубав погодок од оваа рунда натпревари.

Изборот на Топ 5 головите на колото според ЕХФ може да го погледнете ТУКА. Изборот на „ЕХФ трите ѕвезди“ може да го погледнете на следниот ЛИНК. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.