Јаховиќ донесе победа за Гезтепе во турскиот шампионат (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Јаховиќ донесе победа за Гезтепе во турскиот шампионат (ВИДЕО)

Јаховиќ донесе победа за Гезтепе во турскиот шампионат (ВИДЕО)

По голот во претходното коло против Трабзонспор, македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ го постигна и својот втор гол сезона во најсилната лига на Турција овој пат партиципирајќи со погодок во триумфот на Гезтепе од 0-2 на гостувањето против Османлиспор.

Јаховиќ погоди во судиското продолжение од првото полувреме, од пенал, за водство од 0-2 на својот тим.Adis Jahovic (Penalty) Goal HD – Osmanlispor 0… by Football–Live

По оваа победа, Гезтепе има 7 бода од четири натпревари за делба на четвртата позиција на табелата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.