Јане Николоски со вербален напад на сред терен на судија, па делеше совети „преку жица“ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
15/01/2017 23:03

Тренерот на Хоризонт Турново, Јане Николоски е исклучен од натпреварот на својот тим на гостувањето против Новаци во 12. коло од Втората македонска фудбалска лига уште во 25. минута по вербален напад на главниот судија Фуркан Идризи од Тетово.

Незадоволен од една одлука на судијата, Николоски се впушти во жестока вербална расправија со Идризи по што по првата опомена потоа доби исклучување.

Jane Nikoloski 3

Jane Nikoloski so sudija 2

Jane Nikoloski so sudija

Интересно, по неговото исклучување турновци запишаа два погодоци преку Марио Крстовски во 35. и во 40. минута, па по првото полувреме имаат предност од 0-2.