Јаневски: Утре ги очекуваме првите бодови во Европа! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Јаневски: Утре ги очекуваме првите бодови во Европа!

Јаневски: Утре ги очекуваме првите бодови во Европа!

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски потенцира дека неговиот тим е максимално подготвен за комплетно надигрување на утрешниот трет натпревар од Лигата на Европа, против Реал Сосиедад на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Јаневски не го крие оптимизмот наведувајќи на прес-конференцијата пред утрешната средба дека утре очекува фудбалерите да ги донесат првите бодови за Вардар во Европа…

„Очекуваме да ги освоиме првите бодови во Европа. Знаеме дека играме против силен тим кој максимално го респектираме, но добро ги анализиравме и знаеме дека можеме да дојдеме до бодови“ – рече Јаневски, притоа дополнувајќи:

„Ќе биде во секој случај тежок дуел, но фудбалерите знаат што ги очекува… Добро сме подготвени, имаме начин како да му парираме на противникот носени од желбата за позитивен резултат“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.