„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

Давид Бабунски од јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос, заедно со „Швајцарците“, Езгијан Алиоски и Никола Ѓорѓев се првите интернационалци кои од денеска се ставаат на располагање на селекторот Игор Ангеловски на подготовките за квалификацискиот натпревар со Лихтештајн кој на 24. март го играме во Вадуц и тест дуелот со Белорусија потоа во Скопје.

На тројцата интернационалци од денеска им се приклучуваат и фудбалерите од домашното првенство, а од утре треба да се приклучува останатите интернационалци водени од Горан Пандев, Илија Несторовски, Иван Тричковски, Александар Трајковски, Даниел Мојсов, Стефан Ристовски…

Како што е познато, за престојните дуели отпаднаа поради повреди членовите на Шкендија, Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи. Двајцата фудбалери на тетовска Шкендија денеска имаа дополнителни лекарски прегледи по кои беше утврдено дека не можат да бидат во комбинација за настап против Лихтенштајн.

Селекторот на нашата најдобра репрезентација Игор Ангеловски на место на повредените Хасани и Бејтулаи ги повика Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.