Јотовски во четвртфиналето на турнирот во Грузија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Јотовски во четвртфиналето на турнирот во Грузија

Јотовски во четвртфиналето на турнирот во Грузија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот „Телави опен“ во Грузија кој се игра за награден фонд од 15.000 долари.

Во второто коло, Јотовски кој е осми носител на турнирот, славеше во три сета против Русинот Кристијан Лозан со 1-6,7-6,6-1.

Во четвртфиналето македонскиот тенисер ќе се сретне со Грузиецот Георги Цивадзе.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.