Јовиќ: Да нема себичност во играта против Монпелје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Јовиќ: Да нема себичност во играта против Монпелје

Јовиќ: Да нема себичност во играта против Монпелје

Тренерот на Металург, Александар Јовиќ, смета дека неговите ракометари мора да ја надминат желбата за самодокажување и целосно да се посветат на колективот. Очајното издание и заслужениот пораз од Чеховски медведи се доволна лекција за „металурзите“ дека не смеат да ги повторат истите грешки на наредниот дуел, неделната пресметка на домашен терен против фаворитот во групата, францускиот прволигаш Монпелје, в недела во 19 часот (СЦ „Борис Трајковски).

„Минатиот викенд покажавме како не треба да се бранат боите на еден клуб. Против себе го имаме Монпелје, тим што нема пораз нит во Франција, ниту во Лигата на шампионите, но наша обврска е да е да покажеме дека заслужуваме да сме членови на Металург. Не смееме да дозволиме егоизам во играта, мораме да бидеме борбени, но и трпеливи во нашите напади. Монпелје е апсолутен фаворит. Тоа не значи дека со борбена и трпелива игра во напад нема да можеме да извлечиме позитивен резултат“ – изјави Јовиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.