Јунајтед и Мурињо на мегдан со Андерлехт, Лион против Бешикташ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Јунајтед и Мурињо на мегдан со Андерлехт, Лион против Бешикташ

Јунајтед и Мурињо на мегдан со Андерлехт, Лион против Бешикташ

Манчестер јунајтед воден од Жозе Мурињо ќе игра против Андерлехт во четвртфиналето од Лигата на Европа. Денешната ждрепка во Нион одличи „црвените ѓаволи“ преку Белгија да го бараат својот пат до најдобрите четири екипи во ова натпреварување.

Од останатите дуели интересно се очекува да биде и меѓу францускиот Лион и Бешикташ, а Шалке 04 ќе се соочи со Ајакс.

ЛИГА ЕВРОПА – четвртфинале:

Андерлехт – Манчестер јунајтед

Лион – Бешикташ

Селта – Генк

Ајакс – Шалке

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.