Јунајтед лесно го реши Мидслброу... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Јунајтед лесно го реши Мидслброу… (видео)

Јунајтед лесно го реши Мидслброу… (видео)

Манчестер јунајтед славеше со 1-3 на гостувањето против Мидлсброу во 29. коло од Премиер лигата.

Победникот на дуелот беше решен по 60 минути игра кога „црвените ѓаволи“ дојдоа до предност од 0-2 со головите на Фелаини во 30. минута и Лингард во 62. минута.

Домашните внесоа неизвесност со погодокот на Гестеде во 77. минута, но Валенсија во 93. минута постави конечни 1-3.


by BundesVideo

По оваа победа Јунајтед се искачи на петтата позиција на табелата со 52 бода, сега пред Арсенал кој има 50 бода. На четвртото место е Ливерпул со 58 бода, но „црвените“ имаат и натпревар повеќе.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.