Јури Џоркаеф во раководството на ПСЖ? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Останато
29/04/2017 23:48
Тенис
29/04/2017 17:08
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02

Јури Џоркаеф во раководството на ПСЖ?

Јури Џоркаеф во раководството на ПСЖ?

Актуелниот француски првак Пари Сен Жермен размислува за засилувања и во кадровскиот дел во пресрет на следната сезона. Доколку „светците“ не успеат да ја одбранат шампионската титула во Франција, а имаат голема конкуренција во Монако и во Ница, тогаш најверојатно Патрик Клајверт ќе ја напушти функцијата спортски директор. Претседателот на клубот, Насер  Ал – Келаифи, веќе има одлучено да му достави покана на поранешниот истакнат фудбалер на овој клуб, Јури Џоркаеф, да се приклучи во раководната гарнитура на ПСЖ.

Џоркаеф се уште нема дадено дефинитивен одговор дали ќе се приклучи во работата на Пари Сен Жермен, но познавајќи дека беше од голема помош на федерацијата во организацијата на изминатото Европско првенство во Франција, тој би бил од голема помош за клубот од „Паркот на принцовите“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.