Јувентус без „воините“ Кјелини и Манџукиќ против Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Јувентус без „воините“ Кјелини и Манџукиќ против Барселона

Јувентус без „воините“ Кјелини и Манџукиќ против Барселона

Екипата на Јувентус ќе биде значително ослабена против Барселона за првиот дуел на овогодинешното отворање во Лигата нашампиони. Џорџо Кјелини и Марио Манџукиќ не патуваат за Шпанија, иако денес тренираа со остатокот од тимот, Алегри нема да смета на нивните услуги за утрешниот натпревар на „Камп Ноу“.

Добра вест за „старата дама“ е враќањето на Алекс Сандро, кој за мечот со Киево не настапи поради настинка.

Покрај Кјелини и Манџукиќ, во Торино остануваат и повредените Сами Кедира, Кладио Маркизио, Хуан Квадрадо, како и новото засилување, германскиот репрезентативец Бенедикт Хеведес.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.