Каде беше овој играч во Јунајтед: Депај даде гол од половина терен за Лион - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

Каде беше овој играч во Јунајтед: Депај даде гол од половина терен за Лион

Каде беше овој играч во Јунајтед: Депај даде гол од половина терен за Лион

На Мемфис Депај не му требаше многу време за во дресот на Лион да почне да прикажува игри по кои беше препознатлив како еден од најдобрите фудбалери во Холандија како член на ПСВ Ајндховен.

Лион вечерва славеше над Тулуз со 4-0, а момент на натпреварот дефинитивно беше последниот погодок во 82. минута, кога Депај од половината на теренот упати фантастичен удар, лобувајќи го гостинскиот голман и сместувајќи ја топката под гредата.

Мемфис Депај повторно е напаст за противничките дефанзивци, прашањето е само што се случуваше со овој играч во последните 18 месеци, кога не личеше на себе носејќи го дресот на Манчестер јунајтед.


Memphis Depay 45 M Teriffic Goal HD – Olympique… by sharmanher

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.