ЗА ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ...: Кокеза сакал да игра против Грузија, Муслин не дозволил!? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

ЗА ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ…: Кокеза сакал да игра против Грузија, Муслин не дозволил!?

ЗА ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ…: Кокеза сакал да игра против Грузија, Муслин не дозволил!?

Повеќе од „шпанска сапуница“ се претворија случувањата во и околу фудбалската репрезентација на Србија, и тоа откако обезбедија пласман на Светското првенство во Русија следната година.

Селекторот кој ги одведе Србите на Мундијалот, Славољуб Муслин доби отказ, како што рече поради специфични несогласувања со ФСС околу начинот на кој треба да се води репрезентацијата.

Print skrin muslin i kokeza

Но, Муслин сега во изјава за српски „Курир“, дополнително отворајќи се пред јавноста, пренесува интересни информации каде всушност „пукнала тиквата“ со претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија, Славиша Кокеза… Првиот човек на ФСС, верувале или не, сакал да игра на квалификацискиот дуел против Грузија!?

„Кокеза побара од мене да биде на клупата меѓу фудбалерите на натпреварот со Грузија. Мислев дека се шегува…, нормално дека не дозволив. Но, потоа дојдоа проблемите“ – вели Муслин за „Курир“.

Србија сега ќе ја води привремено Младен Крстајиќ, пред официјалното назначување на новиот селектор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.