Како да гледате фудбалски натпревари во живо?

За шампионската лига 2017 и други европски шампионати, важно е фудбалските навивачи да знаат како најлесно може да дојдат до нивните натпревари.

Во моментот на интернет може да најдете многу опции за гледање на фудбал или други спортови.

  1. Платени сајтови кои предлагаат квалитетни преноси во HD
  2. Кабелски оператори
  3. Бесплатни стримови во живо

Во принцип, безбројните сајтови кои нудат бесплатен стриминг за гледање на спорт е добро решение за оние кои не се подготвени да платат пари за емитување. Како и да е, сите оние што користеле сајтови за стриминг барем еднаш, знаат дека емитувањето речиси секој пат е прекинато на секои 15 минути, постојано е попречено со некаква реклама, со еден клик на видео се отвараат преку 10 страници и додека ги затварате тие страници вашиот фаворит постигнува гол.

Овој водич ќе ви покаже како да гледате спорт онлајн!

Ние нудиме решение кое ќе ви заштеди време и ќе ви овозможи да уживате во играта без реклами, без прекини и добра слика.

Рускиот букмејкер “1xBet“, кој започна да го нуди својот производ на македонскиот онлајн пазар од април 2017 година, нуди можност да гледате директни преноси во живо без да направите депозит или какво и да било плаќање.

  1. Посетете го сајтот на обложувалницата. Одберете јазик.

Официјалното име на доменот е 1xbet, но сепак обложувалницата постојано нуди разни ‘’мирор’’ линкови за да им овозможи на луѓето непречен пристап до сајтот. Вашето внимание го обрнуваме на фактот дека обложувалницата има превод на страницата на македонски јазик, ако сајтот не се отвори веднаш на вашиот јазик или ако е попогодно за вас да го користите производот на македонски, отколку на англиски јазик во горниот десен агол, постои опција за промена на јазикот.

1

  1. Регистирајте се на сајтот.

Единствен услов за гледање е да направите регистрација.

Тоа се прави многу брзо и има 3 опции:

  • Регистрација со еден клик (кое не ви го препорачуваме затоа што автоматски се генерираат корисничко име и лозинка, кои понатаму можете да ги заборавите)
  • Регистрација преку мобилен.

Треба да се воведе вашиот мобилен телефонски број, кој се потврдува преку СМС-от кој го добивате.

2

  • Регистрација преку електронска пошта.

Тука е потребно да внесете повеќе детали, а опцијата да го посочите вашиот мобилен телефонски број не е задолжителна.

3

  1. Откако ќе направите регистрација, одете во раздел LIVE и одберете пренос на натпревар по ваша желба. Во левата колона можете да изберете конкретен спорт, а истото можете да го направите и на горниот панел.

4

Сите натпревари кои се обележани со иконата TV имаат бесплатен пренос и можете да ги следите бесплатно.

  1. Кликнете на натпреварот, потоа на иконата со плеерот и гледајте го вашиот меч!

5

ЛИНК КОН 1xBet

Се вчитува...