Како во старите добри времиња... Беласица и Тиквеш, дуел за фудбалски гурмани (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Како во старите добри времиња… Беласица и Тиквеш, дуел за фудбалски гурмани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Како во старите добри времиња… Беласица и Тиквеш, дуел за фудбалски гурмани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Беласица и Тиквеш се големи фудбалски брендови во Македонија, и секогаш можат да понудат фудбал за гурмани. Денешниот дуел на стадионот „Младост“ донесе допадлива игра, многу возбуда и одлични акции. Струмичкиот тим славеше со 3-1, а двете екипи покажаа дека местото им е во македонската фудбалска елита.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.