Како во старите добри времиња… Беласица и Тиквеш, дуел за фудбалски гурмани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Беласица и Тиквеш се големи фудбалски брендови во Македонија, и секогаш можат да понудат фудбал за гурмани. Денешниот дуел на стадионот „Младост“ донесе допадлива игра, многу возбуда и одлични акции. Струмичкиот тим славеше со 3-1, а двете екипи покажаа дека местото им е во македонската фудбалска елита.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...