Како за утеха, на Шпанците им одржавме „лекција“ во фудбал на плажа (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Како за утеха, на Шпанците им одржавме „лекција“ во фудбал на плажа (ФОТО)

Како за утеха, на Шпанците им одржавме „лекција“ во фудбал на плажа (ФОТО)

Домаќините на Европското првенство во Полска секојдневно се обидуваат да овозможат и забава за домашните фудбалски фанови, но и сите гости присутни деновиве во Гдиња.

Токму во таа насока е и турнирот во фудбал на плажа на преубавиот морски кеј во Гдиња, на кој партиципираат шест тимови под знамињата на Македонија, Шпанија и Португалија, трите селекции на ЕП 2017 чија база во Полска се Гдиња и Сопот.

mkd-esp 2

Е, ака младите шпански фудбалери ни сервираа убедлив пораз на Европскиот шампионат, домаќините велат, како за утеха, во фудбал на песок Македонците покажаа сериозен степен на фудбалски мајстории. На крајот резултатот и не беше најважен, но секако забавата…

mkd-esp 4

Веќе утре на турнирот во фудбал на плажа, меѓу себе ќе играат тимови на Шпанија и Португалија, а македонскиот тим во петок го очекува дуел со Португалија.

mkd-esp 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.