Каков гол на Тимо Вернер: Трк од 70 метри па вистинска мајсторија... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Каков гол на Тимо Вернер: Трк од 70 метри па вистинска мајсторија… (ВИДЕО)

Каков гол на Тимо Вернер: Трк од 70 метри па вистинска мајсторија… (ВИДЕО)

Лајпциг дојде до триумф од 0-2 на гостувањето против Хамбургер во првиот натпревар од 3. коло во Бундеслигата.

А, мечот дефинитивно го одбележа феноменалниот погодок на Тимо Вернер во 75. минута од средбата, кој по трка од 70 метри издржа два дуели со противнички дефанзивци и мајсторски успеа да погоди под гредата од голот на Хамбургер…

Лајпциг од три досегашни натпревари во сезонава го запиша вториот триумф, а Хамбургер, пак, по двете победи првиот пораз.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.