Каков пех за Јунајтед: Ибрахимовиќ го повреди коленото - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Каков пех за Јунајтед: Ибрахимовиќ го повреди коленото

Каков пех за Јунајтед: Ибрахимовиќ го повреди коленото

Жозе Мурињо како да немаше доволни проблеми со повредите во текот на целата сезона, па стратегот на Манчестер јунајтед сега извесно време ќе мора да се снаоѓа и без помошта на Златан Ибрахимовиќ.

Шведскиот ас настрада буквално во последната акција од мечот во Лигата на Европа меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, откако лошо доскокна и остана да лежи на тревата, жалејќи се на болка во коленото. Дека повредата е сериозна беше веднаш очигледно, а откако истата не успеаја да ја санираат, клупските лекари заедно со Ибракадабра се упатија кон соблекуваните на „Олд трафорд“.

Според првичните информации станува збор за проблем со лигаментите, што многу лесно може да значи и крај на сезоната за шведскиот ас, уште еден голем проблем за Жозе Мурињо во обидор да обезбеди учество во ЛШ во следната сезона.

Во првото полувреме сериозна повреда заработи и дефанзивецот Рохо, кој на носилки мораше да биде изнесен од теренот и исто така подолго време ќе биде надвор од тимот на Јунајтед.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.