Карвахал за намерен картон го пропушта првото осминафинале во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Карвахал за намерен картон го пропушта првото осминафинале во ЛШ

Карвахал за намерен картон го пропушта првото осминафинале во ЛШ

УЕФА го казни десниот бек на Реал Мадрид, Дани Карвахал, со еден натпревар неиграње поради намерниот картон добиен во претпоследното коло против АПОЕЛ.

Дефанзивецот сакаше да ги „исчисти картоните“ со тоа што нема да настапи во последното коло против Борусија Дортмунд, но УЕФА експресно покрена постапка против него, по што му беше изречена и суспензијата што ќе мора да ја одлежи на првиот меч од осминафиналето во елитното европско натпреварување.

Карвахал поради суспензија ќе го пропушти и саботниот дерби натпревар од Примера дивизион против екипата на Севилја.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.