„Каубоите“ Борко и Кире подготвени да „распукаат“ во ЛШ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

„Каубоите“ Борко и Кире подготвени да „распукаат“ во ЛШ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Каубоите“ Борко и Кире подготвени да „распукаат“ во ЛШ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Европскиот ракометен гигант, Барселона од недела, преку дуелите со германскиот Кил, го очекува „жешко чекорење“ на патот кон Фајнлфор завршницата во Лигата на шампионите.

Па, од Барселона се одлучија на специфичен начин да ги најават четвртфиналните пресметки со Германците, преку фото-сесија на своите ракометари… Во каубојска комбинација секако и македонските репрезентативци Кирил Лазаров и Борко Ристевски кои се подготвени до „последна капка крв“ да се борат за ново место меѓу најдобрите четири европски ракометни екипи…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.