Кавани во ПСЖ до 2020 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26
Фудбал
22/10/2017 14:17

Кавани во ПСЖ до 2020 година

Кавани во ПСЖ до 2020 година

Единсон Кавани нема во блиска иднина да ги менува клупските бои откако уругвајскиот голгетер ги договори условите за продолжување на соработката со Пари сен Жермен. Откако неколку сезони во целосна сенка на Златан Ибрахимовиќ, Уругваецот сезонава блесна и се наметна како лидер на „светците“, постигнувајќи 30 гола во досегашниот тек од францускиот шампионат.

Тоа беше доволна препорака за Манчестер јунајтед и Манчестер сити да искажат интерес за да го доведат во своите редови, а челниците на ПСЖ да реагираат и експресно да договорат продолжување на соработката. Францускиот весник „Л’Екип“ обелодени дека новиот договор ќе биде со важност до 2020 година, а истиот ќе биде официјално потпишан во текот на утрешниот ден.

„Светците“ не планираат тука да застанат, туку сакаат дополнително да го засилат нападот на екипата за новата натпреварувачка сезона. Во тек се преговорите со Алексис Санчез, за чии услугите на Арсенал му се понудени 40 милиони евра.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.