Ќе „преживее“ ли Франк де Бур во Кристал Палас? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Ќе „преживее“ ли Франк де Бур во Кристал Палас?

Ќе „преживее“ ли Франк де Бур во Кристал Палас?

Холандскиот стратег Франк де Бур се наоѓа на „тенок мраз“ во редовите на англискиот премиерлигаш Кристал Палас. По очајниот почеток на новата сезона во Премиер – лигата, при што неговиот тим забележа четири порази и се уште нема постигнато гол, раководството на клубот ќе ја разгледува неговата работа. Конечната одлука ќе биде донесена најдоцна до утре.

Кристал Палас минатата сезона ја почна со Алан Пердју, а потоа го наследи Сем Алардајс, кој успеа да го спаси тимот да остане во Премиер – лигата. Ова лето тие му укажаа доверба на Франк де Бур, поранешниот тренер на Ајакс и на Интер, кој сепак започна многу лошо во новиот клуб.

Англиските медиуми најавуваат дека Рој Хоџсон, поранешниот селектор на гордиот Албион, би можел да биде наследникот на Франк де Бур на клупата на Кристал Палас.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.