Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

Кеита Балде го напушти кампот на Лацио, се сели во Интер

Напаѓачот на Лацио, Кеита Балде, се наоѓа пред трансфер во редовите на Интер. Тој го напушти кампот на „лацијалите“, и се упати во Милано, на завршни преговори околу негов трансфер на „Џузепе Меаца“, тврдат италијанските медиуми.

Интер за напаѓачот на Лацио е подготвен да плати сума од 20 милиони евра. Ова истовремено значи дека и Хрватот Иван Перишиќ е многу блиску до трансфер во англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед. Кога Интер ќе го обезбеди потписот на Кеита Балде, може да се очекува дека тренерот Лучијано Спалети ќе дозволи да се реализира заминувањето на Перишиќ на „Олд трафорд“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.