Кире и Борко со „коктел забава“ во Барселона си ја прославија новата титула (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Кире и Борко со „коктел забава“ во Барселона си ја прославија новата титула (ФОТО)

Кире и Борко со „коктел забава“ во Барселона си ја прославија новата титула (ФОТО)

Барселона сосема очекувано стигна до нова титула во АСОБАЛ лигата… Сето тоа, вообичаено, каталонскиот тим го прослави со „коктел забава“ во Барселона за сите свои членови, блиски пријатели и деловни партнери.

Секако меѓу нив и македонските репрезентативци Кирил Лазаров и Борко Ристовски, кои имаа и тоа како значајна улога во новата шампионска круна на Барса.

Barsa proslava

Кире Лазаров оваа сезона стигна и до бројката од 950 погодоци во АСОБАЛ лигата постигнати во изминатите седум години во кои настапуваше прво за Сиудад реал и за Атлетико Мадрид, а во изминатите четири години во дресот на Барселона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.